pasek

Piątkowe popołudnie upłynęło dość pracowicie i aktywnie dla mieszkańców Łękawicy. To wszystko za sprawą grupy nieformalnej Aktywne mamy. Dzięki pozyskanemu dofinansowaniu z FIO MAŁOPOLSKA udało się zakupić potrzebne rośliny. Do sadzenie roślin zaproszeni zostali wszyscy mieszkańców, którzy ochoczo i z zapałem przybyli. Każdy chciał mieć swój wkład w powstanie ogrodu. Panie chętnie sięgnęły po łopaty nie patrząc na to, że to męska robota. Nie trzeba było nikogo namawiać – chętnych było mnóstwo- i udało się stworzyć miejsce, które nie tylko upiększy teren przedszkola – stanie się ono także najlepszą lekcją przyrody dla małych ogrodników. 

Grupa nieformalna Aktywne mamy dziękuje serdecznie za pomoc, tym wszystkim którzy poświęcili swój czas. Dziękujemy Pani Joannie Marszałek właścicielce firmy Archi – PLANT, za pomoc w projektowaniu ogrodu, cenne uwagi oraz obecność podczas sadzenia. Dziękujemy  wszystkim którzy przyczynili się do  w powstanie tego ogrodu, a także którzy wsparli inicjatywę tj. Panu Marcinowi Kiwiorowi, Panu Stanisławowi Starostce – sołtysowi wsi Łękawica, Panu Wacławowi Budzikowi – radnemu Gminy Skrzyszów, przedstawicielom Ochotniczej Straży Pożarnej w Łękawicy oraz mieszkańcom Łękawicy. W najbliższym czasie zostanie jeszcze wysypana kora, a uroczyste otwarcie ogrodu zaplanowano na wrzesień 2019 r., kiedy to przedszkolaki wrócą po wakacyjnej przerwie.

Głównym celem projektu jest integracja mieszkańców wsi Łękawica poprzez uczestnictwo we wspólnym działaniu jakim jest zagospodarowanie terenu bezpośrednio przylegającego do placu zabaw.

obrazek1
obrazek2
obrazek3
obrazek4
obrazek5
obrazek6
obrazek7
obrazek8
obrazek9

Kontakt

Stowarzyszenie - Zielony Pierścień Tarnowa
ul. Okrężna 3, 33-100 Tarnów
Tel: 790 205 244
E-mail: biuro@lgdzpt.pl
Scroll to Top